Tomasz Zadroga zrezygnował z funkcji Prezesa PGE

Kategoria:

 

Zdaniem innych pogłosek, wpływ na zmiany w zarządzie spółki ma mieć decyzja o rezygnacji PGE z uczestnictwa w budowie elektrowni jądrowej na Litwie. PGE poinformowała oficjalnie 9 grudnia 2011 r. o zawieszeniu, z powodów ekonomicznych, swojego zaangażowania w budowę elektrowni jądrowej w Visaginas na Litwie (k. Ignaliny). Szczegółowego uzasadnienia do rezygnacji z tej inwestycji od PGE miał domagać się Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych. Na Litwie ta decyzja PGE została odebrana jako decyzja polityczna.

Marek Szostek jest absolwentem Ekonomiki i Organizacji Transportu na Wydziale Handlu Wewnętrznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu PGE 3 sierpnia 2009 r. Wcześniej, w latach 2007-2008 był dyrektorem generalnym w ASICS Polska. W latach 2006-2008 był wiceprezesem zarządu ds. handlowych i marketingu w CM Makton oraz wiceprezesem zarządu ds. produkcji i dystrybucji w CM Eurosmak oraz członkiem Rady Nadzorczej w Fedrus. W latach 2004-2006 był dyrektorem sprzedaży i rozwoju rynku oraz członkiem zarządu w Adidas Poland, w latach 2000-2002 był country retail development managerem w Nike Poland a w latach 1991-2000 menedżerem i przedstawicielem handlowym w Adidas Poland.

W skład zarządu PGE wchodzą obecnie: pełniący obowiązki prezesa Paweł Skowroński oraz Piotr Szymanek wiceprezes ds. korporacyjnych i Wojciech Ostrowski, wiceprezes ds. finansowych.

Źródło: wnp.pl

[/html][/fluid]